АТ «МОТОР-БАНК» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

АТ «МОТОР-БАНК» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та має відповідне Свідоцтво № 191 від 22.11.2012р.
Свідоцтво №191 від 22.11.2012 р. (English)
Інформація про Фонд гарантування вкдадів фізичних осіб


У 1998 році Президентом України був підписаний Указ «Про заходи щодо захисту прав фізичних осіб - вкладників комерційних банків», яким було затверджене Положення про порядок створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, формування та використання його коштів.


20 вересня 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб», який набув чинності 24 жовтня 2001 року.


23 лютого 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», який набув чинності 22 вересня 2012 року. Цей Закон розширив повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, зокрема в частині виведення неплатоспроможних банків з ринку шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації неплатоспроможних банків.


Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.


Основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.


Протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні Фонд відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».


Після спливу трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами  не може становити менше 600 тисяч гривень і може бути збільшена за рішенням адміністративної ради Фонду. 

З 1 січня 2017 року гарантії Фонду гарантування поширюються на фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців. 


Інформація для вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб


Перелік умов, за яких Фонд не відшкодовує кошти, згідно із статтею 26 ЗУ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"


Більш детальну інформацію про систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні можна отримати у Довідці або звернувшись до  Фонду за адресою:


Адреса Фонду : 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, б.17
телефон "гарячої лінії" : 0-800-105-800 (дзвінки по Україні безкоштовні зі стаціонарних телефонів),
044-333-36-55 (згідно з тарифами  оператора зв'язку)


У разі наявності додаткових питань пропонуємо звертатись до
відділу захисту прав вкладників листами на адресу NBU_0QA або
електронну скриньку: cn-vzpv@fg.gov.ua


електронна адреса: fgvfo@fg.gov.ua
адреса Інтернет-сторінки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб : http://www.fg.gov.ua


ЗАХИСТ ПРАВ ВКЛАДНИКІВ: https://www.fg.gov.ua/zakhist-prav-vkladnikiv 


ЗАКОН УКРАЇНИ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".


Відповідно до пунктів 3 та 4 частини першої статті 2 Закону:

3) Вклад - кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського рахунку, банківського вкладу (депозиту) (крім коштів, залучених від видачі ощадного сертифіката банку), включаючи нараховані відсотки на такі кошти. Кошти, залучені банком від видачі (випуску) ощадного сертифіката банку або депозитного сертифіката банку, не є вкладом;

      4) Вкладник - фізична особа (у тому числі фізична особа - підприємець), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського рахунку, банківського вкладу (депозиту), крім фізичної особи (у тому числі фізичної особи - підприємця), яка є власником лише ощадного сертифіката банку.


«Інформаційна брошура про Фонд»


"Освітній курс з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб"   


Відеоролик «Руслана про заощадження»


Відеоролик «Ваші вклади в банку захищені»


Відеоролик «Пенсії, зарплати, стипендії в банку захищені»


За підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» було створено серію інформаційних відеороликів із залученням відомих українських артистів, які займаються активною волонтерською діяльністю на підтримку ЗСУ – Сергія Танчинця (лідера гурту «Без обмежень») та Олесі Жураківської (Заслуженої артистки України, відзначеної Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня):

Відеоролик з Сергієм Танчинцем
Відеоролик з Олесею Жураківською

EUR 44.60 45.35
USD 41.00 41.70

Є запитання? Залишайтеся на зв'язку!

Залиште Ваш телефон і ми зв'яжемося з Вами як можна швидше

Дякуємо за Вашу заявку!