Отримайте компенсацію через АТ «МОТОР-БАНК» по державним програмам фінансової підтримки для Агропромислового комплексу.

АТ «МОТОР-БАНК» допоможе агробізнесу скористатися Урядовими програмами компенсацій для АПК, що передбачають такі напрями фінансової підтримки сільгоспвиробників (детальні умови на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України):
 • часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, спеціальних вагонів вітчизняного виробництва для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників;

 • надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств;

 • підтримка тваринництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

Бажаєте отримати 25% компенсації за придбану техніку?

Обов’язкові умови для участі у програмі .

 1. 25% компенсації надається за придбання техніки, яка входить у Перелік вітчизняної техніки та обладнання, вагонів та устатковання для АПК, затверджений комісією Мінекономрозвитку.
 2. Одержувачами бюджетних коштів є юридичні особи та фізичні особи - підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільськогосподарських товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, - за результатами кожного окремого звітного періоду.
 3. Учасник програми (сільгосптоваровиробник) не повинен бути банкрутом/ не перебувати на стадії ліквідації/ не мати відкритої справи про банкрутство/не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Що потрібно зробити для отримання 25% компенсації.

 1. Ознайомитись із переліком техніки та обладнання: Перелік вітчизняної техніки та обладнання, вагонів та устатковання. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням, яка входить до вказаного Переліку.

 2. Відкрити рахунок в АТ «МОТОР-БАНК» (якщо його немає) та здійснити з нього оплату за техніку     чи обладнання власними коштами або за рахунок кредиту.
 3. Подати до Банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 "Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва", та відповідні документи.

Як виплачується часткова компенсація вартості техніки та обладнання.

 1. Ви відкриваєте рахунок в АТ «МОТОР-БАНК» (якщо його немає) та здійснюєте з нього оплату за техніку чи обладнання власними коштами або за рахунок кредиту.
 2. Подаєте в АТ «МОТОР-БАНК» заявку й документи, що підтверджують придбання техніки та обладнання.
 3. АТ «МОТОР-БАНК» надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.
 4. Мінагрополітики формує реєстр сільгосптоваровиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.
 5. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти АТ «МОТОР-БАНК».
 6. АТ «МОТОР-БАНК» перераховує кошти на Ваш поточний рахунок.


Яка фінансова підтримка розвитку фермерських господарств?

 1. Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва надається фермерським господарствам на безповоротній основі у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання (15%+25% від вартості без ПДВ).

 2. Здешевлення кредитів здійснюється шляхом надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті кредитами, наданими уповноваженим банком. Компенсація надається одержувачам за нараховані і сплачені у поточному році (включаючи нараховані за грудень попереднього бюджетного року) відсотки за користування кредитами (непоновлювальними) у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт. Компенсації підлягають відсоткові ставки за кредитом:

  • залученим до одного року, обсяг якого не перевищує 500 тис. гривень, для покриття виробничих витра
  • залученим до трьох років, обсяг якого не перевищує 9 000 тис. гривень, для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення.

 3. Часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння cільськогосподарських рослин вітчизняної селекції (80% вартості насіння, але не більше 80 тис. грн на одне господарство).


Яка підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)?

 1. Часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов'язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (рибництво) (далі - компенсація відсотків). Компенсація відсотків надається суб'єкту господарювання за нараховані і сплачені у поточному році та грудні попереднього року за користування кредитом, обсяг якого не перевищує 100 млн. гривень, відсотки у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 3 відсоткових пункти.

 2. Часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції, профінансованих за рахунок банківських кредитів. Компенсація вартості об'єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, здійснюється щомісяця у розмірі 25 відсотків фактично понесених витрат на будівництво та/або реконструкцію об'єктів згідно з кредитним договором. У разі використання у поточному році на будівництво та/або реконструкцію об'єктів 30 відсотків і більше загального обсягу кредиту суб'єкту господарювання виплачується 25 відсотків залучених кредитних коштів на весь період кредитування за вирахуванням суми сплаченої компенсації.

Запитання за тел. (0612)769-75-59.

EUR 44.60 45.35
USD 41.00 41.70

Є запитання? Залишайтеся на зв'язку!

Залиште Ваш телефон і ми зв'яжемося з Вами як можна швидше

Дякуємо за Вашу заявку!