19 Травня 2022

Альтернативи POS-терміналам, які допомагають підприємцям приймати безготівкові оплати.

Сьогодні ми розповімо про інші альтернативи POS-терміналам, які допомагають підприємцям приймати безготівкові оплати.Це сервіси, завдяки яким підприємець може згенерувати посилання або QR-код для оплати та за будь-яких умов продати паляницю в магазині за безготівку.Для якого бізнесу будуть зручні такі сервіси?


Для малого бізнесу, а саме: для підприємців, у яких невеликі фізичні магазини, які продають онлайн через сторінки в соціальних мережах та поки не мають власного сайту з можливістю оплати на ньому. Також такі сервіси будуть зручними для фрілансерів (дизайнерів, копірайтерів тощо).Такі сервіси дозволяють підприємцям приймати безготівкові оплати:

 • у фізичних торгових точках;
 • у соціальних мережах або месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, Instagram Direct, LinkedIn та ін).

Переваги таких сервісів:

 • надійність та безпека транзакцій як для продавця, так для покупця;
 • можна приймати оплати без наявності сайту, POS-терміналу;
 • зручно відслідковувати оплати: підприємцю надходять push-повідомлення про зміну статусу оплати;
 • зберігається інформація про раніше виставлені електронні рахунки.

Як працює такий платіжний сервіс?


Продавець зі смартфону:

 1. У відповідному сервісі створює електронний рахунок для оплати товару чи послуги.
 2. Надсилає покупцю платіжне посилання на оплату або дає відсканувати QR-код.

Покупець, коли переходить за посиланням чи за QR-кодом, потрапляє на сторінку оплати, де видно дані замовлення. Далі потрібно ввести свої карткові дані та підтвердити операцію.Наводимо приклади таких платіжних сервісів.

1. Платіжний сервіс «Жабка», розроблений Mastercard у співпраці з компаніями iPay.ua та «4ек».«Жабка» — це безкоштовний мобільний додаток, який активує спеціальну клавіатуру на смартфоні для оплат.Як підприємцю активувати платіжний сервіс «Жабка»?

 1. Завантажити додаток «Жабка».
 2. Зареєструвати свій акаунт, перейти у налаштування смартфону та ввімкнути клавіатуру «Жабка».
 3. У додатку обрати вкладку «Бізнес» і додати дані свого ФОП.

Додаток зручно використовувати як у фізичних торгових точках, так і у месенджерах та соціальних мережах.Щоб сформувати електронний рахунок в месенджері чи соціальній мережі потрібно:

 • у месенджері чи соціальній мережі переключитися на клавіатуру «Жабка»;
 • ввести суму покупки та підтвердити операцію, натиснувши відповідну кнопку. Сервіс автоматично сформує посилання на оплату.

Як «Жабка» працює у фізичних торгових точках?


Для здійснення оплат у торгових фізичних точках платіжний сервіс дозволяє передати покупцю електронний рахунок для оплати за допомогою QR-коду чи NFC. Функціонал з використанням NFC доступний лише для телефонів з операційною системою Android, що мають NFC-чип.Детальніше про платіжний сервіс «Жабка» за посиланням: https://zhabka.in.ua/2. Сервіс «Онлайн-оплати» від Райффайзен банк.Сервіс «Онлайн-оплати» – це функція чат-боту Raiffeisen Business, з назвою Pay by link.Щоб підключитися до сервісу від Райфу потрібно:

 1. Мати рахунок в Райффайзен Банку. 
 2. Підключити послугу інтернет еквайрингу від Райффайзен Банку. 
 3. Зареєструватися в чат-боті Raiffeisen Business.

Як працює сервіс «Онлайн-оплати», дивіться за посиланням: https://youtu.be/Pdg6TnjLMM8Банки та платіжні системи активно сприяють онлайн-розрахункам.


Підприємці, долучайтесь до фінансової оборони країни та використовуйте можливості безготівкового прийому оплати за товари та послуги, які фінансовий ринок створює для бізнесу. Надавайте перевагу безготівковим розрахунками.Про платіжні сервіси, які дозволяють зробити зі смартфону платіжний термінал, читайте за посиланням: http://surl.li/buoneБільше інформації про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану в Україні читайте на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/fin-defense/


#НБУ_фінансова_оборона


EUR 32.00 38.00
USD 31.00 36.00
RUB 0 0

Є запитання? Залишайтеся на зв'язку!

Залиште Ваш телефон і ми зв'яжемося з Вами як можна швидше

АТ "Мотор Сiч"

ТОВ "Клініка Мотор Січ"

ПАТ "Дніпропетровський Агрегатний Завод"

ТДВ СК "Мотор-Гарант"

ТОВ "Телерадіо-компанія Алекс"

Гандбольний клуб "МОТОР"

Дякуємо за Вашу заявку!